Používáte zastaralý prohlížeč. Upgradujte nyní.

Administrativní budova ABL

Název projektu: ABL – Administrativní budova Letňany

Místo: Praha 18 – Letňany, Hlavní město Praha

Fáze projektu zpracovávané našimi lidmi: projekt pro územní rozhodnutí

autor architektonické studie: KA Architekti s.r.o., Mga. Kamila Amberlová

Plánovaná realizace: 2020

 

Zadáním bylo nové využití pozemku, který je v současné době v zanedbaném stavu, ale nachází se na velmi atraktivním místě při vjezdu do Letňan v blízkosti areálu výstaviště. Realizací projektu by bylo rekultivováno neudržované nevzhledné místo, které by bylo nahrazeno malým nárazníkovým parkem a příjemným „zeleným objektem“.

Budova téměř kopíruje podlouhlý tvar parcely a jedná se o železobetonový skelet s předsazenou skleněnou fasádou. Před oběma podélnými fasádami jsou instalovány panely s ocelovou a dřevěnou výplní. Fasáda by měla složit jako vrstvený funkční plášť poskytující jistou variabilitu jak po stránce uživatelské, tak po stránce estetické.

Jedná se o administrativní objekt kombinovaný s prodejními plochami. Obchodní plochy jsou navrženy v 1.NP. Administrativní plochy v 2.NP-4.NP s dvěma přístupy přes malé recepce při komunikačních jádrech v 1.NP. Ve sníženém 1.PP jsou podzemní parkovací plochy s dvoupodlažním zakladačovým systémem. Na střeše objektu ve 4.NP, mezi nástavbami je pochozí terasa.

Máte dotaz?

Napište nám zprávu, budeme se vám obratem věnovat.