Používáte zastaralý prohlížeč. Upgradujte nyní.

Obytný soubor Úvaly

Místo: Úvaly u Prahy
Fáze projektu zpracovávané našimi lidmi: zastavovací studie, projekt pro územní rozhodnutí, projekt pro stavební povolení, projekty typových domů
Projekt pro stavební povolení: 2018

Realizace: Dokončena 1.etapa rodinných domů (předpokládané dokončení v roce 2021)

Záměrem investora je zástavba rodinných domů v rozvojovém území na jiho-západním okraji města Úvaly. Projekt zohledňuje požadavky investora na maximálně účelnou a hustou zástavbu RD s důrazem na kvalitu veřejných uličních prostorů. Velkou výzvou v tomto směru bylo potlačení „kobercového urbanismu“. Například detail umístění jednotlivých řadových domů, které jsou navzájem proti sobě odskákány jak v uliční čáře tak orientací hřebene, vytváří nepravidelnou rostlou strukturu. Spojení dvojdomů k sobě v místě nižší části garáže zase vypadá na první pohled nelogicky. Nicméně díky tomuto principu jsou v širším měřítku jednotlivé domy vnímány spíše jako subtilní solitéry, než jako hmotné srostlice dvou rodinných domů. Lokalita je tedy maximálně vytížena použitím řadových domů a dvojdomků, nicméně celková kompozice souboru na tuto zahuštěnou zástavbu reaguje a vytváří přirozeně rostlý soubor,  který je přirozený pro harmonický a pozvolný vývoj městských obytných čtvrtí.

Návrh obytného souboru čítá 67 parcel o výměře 280-700 m2 se zástavbou řadovými domy a dvojdomy. Naše kancelář je rovněž autorem projektů jednotlivých typových domů umístěných v souboru.

Vybrané domy byly navrženy v pasívním standardu s využitím environmentálně vstřícných technologií, jako jsou tepelná čerpadla, teplovzdušné vytápění s rekuperací tepla, fotovoltaickými panely na střechách s ukládáním vyrobené energie do bateriových boxů.

 

Máte dotaz?

Napište nám zprávu, budeme se vám obratem věnovat.